London Blog

Vi kan vårt reisemål

London Blog

Vi kan vårt reisemål

Londons hyggeligste pub er norsk

Vossingen Egil Johansen eier og driver puben The Kenton, som Time Out Magazine har kåret til Londons mest populære pub.

– Den som påstår at Hackney har mistet sin sjel, har åpenbart ikke drukket en pint på The Kenton,skriver utelivsmagasinet Time Out London om norskeide The Kenton, som stakk av med årets pris for høyest elskede – «best loved» – pub i millionbyen. The Kenton ble også kåret til beste pub i bydelen Hackney.
– På trygg avstand fra bydelens mer trendy gater, er dette en pub som har klart å la være å hive seg på alt som er nytt og beholdt sin identitet, skriver bladet videre om hvorfor nordmannen Egil Henriksens pub i Hackney øst i London vant årets kåring.

Egil Johansen fra Voss, som har bodd i London siden tidlig 2000-tall, kjøpte puben i 2009 og forvandlet den fra bråkete og belastet til en moderne samlingsplass for kunst, kultur og musikk.

– Jeg visste jeg skulle vinne den beste puben i Hackney-prisen. Men plutselig kalte de meg opp som beste puben i hele London, forteller Egil Johansen.
– Men jeg skjønner ikke det helt selv, det er jo tusenvis av puber i London, da, sier han.

– Men det er jo det folk liker, da, det er koselig og de føler seg hjemme der, vi har god kundeservice. Det er litt norsk stil, og jeg tror folk har litt sansen for norske ting. Vi har elghode på veggen, norske flagg og klokkestrenger og bilde av bestemor på stølen.
Adresse: 38 Kenton Rd, London E9 7AB

NYESTE INNLEGG

Hvordan komme seg rundt i London Det kan være både enkelt og skremmende å komme seg rundt i London. Det er lett å føle seg

Klar for en tur til England med fotball? Klar for en fotballopplevelse utenom det vanlige? Bli med på en reise til hjertet av engelsk fotball!

De fineste puber i London London er verdenskjent for sitt pulserende publiv, og ingen reise til den britiske hovedstaden er komplett uten et besøk til

Camley Street Naturpark er en unik perle midt i Londons travle sentrum. Denne to hektar store parken, som ligger ved Regent’s Canal, er et fristed

Chislehurst Caves: En underjordisk verden i London Chislehurst Caves er et fascinerende nettverk av tunneler og grotter som strekker seg over imponerende 35 kilometer i

St. Dunstan’s-in-the-East er et unikt og vakkert sted i hjertet av London. Det som i dag er en fredelig hage var en gang en stor

Om Oss

Bloggen er et bidrag til å gi deg tips og råd for en minneverdig reise til London. 

Alt fra anbefalte reiseruter og de beste tidspunktene å besøke berømte attraksjoner til lokale spisesteder og kulturelle arrangementer. Enten du er interessert i kunst, historie, shopping eller gastronomi, vil vi veilede deg gjennom Londons mangfoldige tilbud.

Vi er dedikert til å gjøre din London-opplevelse uforglemmelig, og vi håper vi kan være din trofaste følgesvenn for å utforske denne fantastiske byen.

Bloggen drives som et supplement til Londontown.no.
Benytt den ekspertise vi har opparbeidet etter mer en 30 år som leverandør av reiser til London og England.

Følg meg

Siste innlegg

© 2000-2023. All Right reserved by Londontown.no